Nowoczesna ginekologia - Ginekologia Estetyczna - Labioplastyka

Zabiegi laserem w ginekologii to jeden z najszybciej rozwijająch się obszarów medycyny, dotyczący poprawy wyglądu oraz funkcji narządów płciowych kobiety, a co najważniejsze komfortu i jakości życia Jest to obszar bardzo istotny dla wielu kobiet dbających o swoje zdrowie. Pacjentki zgłaszają się do dr Blumskiej-Janiak w różnym wieku i z wielu powodów. Zmniejszenie lub eliminacja dolegliwości ma znaczący wpływ na poprawę jakości życia, zwłaszcza życia seksualnego.

 

Zaletą zabiegów nowoczesnej ginekologii i ginekologii estetycznej jest wykonywanie ich bez znieczulenia lub tylko w znieczuleniu miejscowym. Nie trwają długo i nie wymagają specjalnego przygotowania oraz gwarantują szybki powrót do zdrowia i aktywnego życia, co w przy dzisiejszym stylu życia ma niebagatelne znaczenie. Mając wykształcenie i doświadczenie lekarza chorób kobiecych dr Blumska-Janiak może przedstawić alternatywne oraz uzupełniające metody postępowania jak leczenie hormonalne, ginekologia operacyjna czy też rehabilitacja.  Pamiętać należy, że właśnie ginekolog najlepiej zna problemy dotyczące stref intymnych.

Młodsze Pacjentki zgłaszają się często do ginekologa z powodu braku zadowolenia z wyglądu narządów płciowych zewnętrznych. Od problemów takich jak: przebarwienia, zmiany typu kłykcin, znamiona skóry okolic intymnych, po takie jak przerost lub asymetria warg sromowych mniejszych. O tych kłopotach niejednokrotnie nikomu się nie mówi. Kobiety mówią czują brak autoakceptacji i poczucia niezadowolenia ze swej budowy w związku z przerostem warg sromowych większych. Nieprawidłowość ta może powodować nawracające zapalenia i dyskomfort podczas uprawiania sportów, podczas noszenia obcisłej bielizny czy też w trakcie współżycia seksualnego.

Dr Blumska-Janiak wykonuje w warunkach gabinetu ginekologicznego, jako jedna z pierwszych Polsce i najbardziej doświadczonych lekarzy, nowatorski zabieg labioplastyki laserowej warg sromowych mniejszych- przy użyciu lasera CO2. Laserem tym można wykonać również nieinwazyjny zabieg obkurczenia warg sromowych mniejszych.

Niekiedy już w młodszym wieku pojawiają się kłopoty z nawracającymi zapaleniami pochwy, przewlekłym podrażnieniem i dyskomfortem, opornymi na leczenie. Skóra okolic intymnych jest niewystarczająco odżywiona i napięta, pacjentki zgłaszają się na zabiegi celem profilaktyki procesów starzenia.

Niewystarczające wypełnienie warg sromowych większych może powodować oprócz pogorszenia estetyki okolic intymnych także zwiększoną tendencję do zapaleń pochwy i sromu. Dla takich Pań dedykowany jest specjalny zabieg wypełniania warg sromowych większych kwasem hialuronowym.

Pacjentki po porodach mają liczne kłopoty związane z zespołem luźnej pochwy, rozstępami, deformacjami po pęknięciach i nacięciach krocza, z obniżeniem satysfakcji seksualnej, z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Jest wiele metod leczenia tego typu schorzeń. Dla tych Pacjentek przeznaczone są zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego, osocza bogato-płytkowego, mezoterapia, laseroterapia MonaLisa Touch czy też lifting krocza.

Kobiety w wieku okołomenopauzalnym i pomenopauzalnym pragną najczęściej w gabinecie dr Blumskiej-Janiak poprawić wygląd oraz funkcje strefy intymnej. Przychodzą z wieloma problemami związanymi ze zmianą profilu hormonalnego. Czują, że coś się zmieniło na niekorzyść. Atrofia okolic intymnych i pochwy niesie za sobą scieńczenie skóry i śluzówek, ubytek tkanki podskórnej co powoduje: dyskomfort, suchość, nawracające zapalenia, podrażnienie, problemy ze współżyciem, krwawienia kontaktowe, wysiłkowe nietrzymanie moczu. Dla tych Pań przeznaczone są zabiegi rewitalizujące skórę i śluzówki. Laser Mona Lisa Touch odnawia pochwę oraz srom, leczy przebarwienia, wybiela. Zmniejsza objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. Przywraca prawidłową funkcję wydzielniczą śluzówki pochwy. Natomiast kwas hialuronowy ma swoje zbawienne działanie zarówno w mezoterapii jak i w wypełnianiu warg sromowych większych.

Dr Blumska-Janiak ukończyła prestiżowe kursy w dziedzinie ginekologii estetycznej, posiada wiele certyfikatów.. Odbyła szkolenie prowadzone przez znanego, włoskiego specjalistę, Nicola Zerbinatti, w zakresie zastosowana lasera w ginekologii estetycznej. Dziś, osobiście przeprowadza szkolenia w zakresie labioplastyki we współpracy z wyłącznym dystrybutorem lasera MonaLisa Touch. Współpracuje z nowoczesnymi ośrodkami laseroterapii w medycynie estetycznej co daje jej szerszy pogląd na terapię laserami. W przeszłości była wykładowcą i szkoleniowcem Akademii Ginekologii Estetycznej Holistic Clinic.

Pacjentki mogą być pewne, że zabiegi te są przeprowadzane zgodnie z najnowszymi trendami i wiedzą medyczną,  w poczuciu pełnego komfortu, profesjonalizmu i zawodowej dyskrecji.

 

Proponowane zabiegi:

  • Laseroterapia MonaLisa Touch:

- laserowe obkurczanie i rewitalizacja pochwy

- laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

- laserowa rewitalizacja sromu

- laserowe wybielanie okolic intymnych

-laserowe obkurczanie warg sromowych mniejszych

  • Labioplastyka laserowa warg sromowych mniejszych
  • Wypełnianie warg sromowych większych kwasem hialuronowym
  • Lifting krocza- Zabieg Vaginal Narrower
  • Mezoterapia okolic intymnych: ampułki rewitalizujące (aminokwasy, witaminy, czynniki wzrostu), osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy

Wszystkie zabiegi wykonywane są w warunkach gabinetu ginekologicznego, nie wymagają znieczulania ogólnego. Nie zabierają dużo czasu. Za wyjątkiem labioplastyki, zabiegi nie wymagają obecności osób trzecich (asytentka ginekologa).

Przeciwskazaniem do zabiegów są: ciąża, nowotwory narządu rodnego oraz aktualna infekcja dróg rodnych. 

Elementem przygotowania do zabiegu jest konsultacja z dr Martą Blumską-Janiak polegająca na ustaleniu wskazań, przeciwskazań oraz planu leczenia.

_______________________________

 

Aby uzyskać więcej informacji należy przesłać e-mail korzystając z ikony KONTAKT , następnie umawiany jest telefonicznie termin konsultacji w FemiClinic, klinice dr Marty Blumskiej-Janiak